Server WD My Cloud PR4100, 16 TB

1235.50 €
* Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Kodi i produktit:
202808
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Numri i porteve Ethernet:
2
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com
RAID:
Prodhuesi:
Western Digital
Paguaj me Raiffeisen Bonus Kartelë[APLIKO KËTU]dhe TEB Starcard deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 102.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
Serveri WD My Cloud Pro PR4100 përbëhet prej katër HDD me kapacitet prej 4 TB, që lejon rikthimin dhe shpërndarjen e të dhënave në mënyrë efiçiente. Gjithashtu mundëson lidhjen e një routerit të jashtëm, që përkrah DLNA, UPnP apo përkrah teknologjinë Plex. Të dhënat mund të arrihen, ndryshohen dhe shpërndahen nga kudo përmes sajtit MyCloud.com. Falë softuerit Plex Media Server, ju mund të dërgoni të dhëna në pajisje të tjera me shpejtësi marramendëse. Përmban procesorin Intel Pentium N3710 katër bërthamësh me kapacitet prej 4 GB RAM. Për mbrojtjen e të dhënave ofrohen RAID, mbrojtja me anë të fjalëkalimit dhe enkriptimi AES 256-bit. Falë softuerit SmartWare Pro, ju mund ti riktheni të dhënat e humbura apo të fshira aksidentalisht. Aplikacioni Time Machine ofron të njëjtin funksion tek përdoruesit e Mac. Posedon dy porte për USB dhe një port për Gigabit Ethernet, ku ju mundëson lidhjen e rrjetit. Ka kapacitet prej 16 TB.

Detajet teknike

Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
232
Gjerësia [mm]:
170
Kapaciteti i HDD-së:
3.5-SATA
Kapaciteti i HDD-së (total) [GB]:
16 000
Kodi i prodhuesit:
WDBNFA0160KBK-EESN
Lansuar:
22 Nëntor 2016
Lartësia [mm]:
192
Lloji:
Tavolinë
Numri i hard disqeve :
4
Numri i porteve Ethernet:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Numri i sloteve HDD:
4
Për tu përdorur në:
Kompani
Përfshirë edhe HDD:
Prodhuesi:
Western Digital
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com
USB 3.0:

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Bashkangjitja Server WD My Cloud PR4100 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE