Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server WD My Cloud PR4100, 8 TB

Kodi i produktit:
202807
EAN:
10718037845880
Numri i porteve Ethernet:
2
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com
RAID:
Prodhuesi:
Western Digital

Si të porosisim në Gjirafa50?

961.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 4
Disponueshmëria:
4 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 80.12 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serveri WD My Cloud Pro PR2100 përbëhet prej katër HDD me kapacitet prej 2 TB, që lejon rikthimin dhe shpërndarjen e të dhënave në mënyrë efiçiente. Gjithashtu mundëson lidhjen e një routerit të jashtëm, që përkrah DLNA, UPnP apo përkrah teknologjinë Plex. Të dhënat mund të arrihen, ndryshohen dhe shpërndahen nga kudo përmes sajtit MyCloud.com. Falë softuerit Plex Media Server, ju mund të dërgoni të dhëna në pajisje të tjera me shpejtësi marramendëse. Përmban procesorin Intel Pentium N3710 katër bërthamësh me kapacitet prej 4 GB RAM. Për mbrojtjen e të dhënave ofrohen RAID, mbrojtja me anë të fjalëkalimit dhe enkriptimi AES 256-bit. Falë softuerit SmartWare Pro, ju mund ti riktheni të dhënat e humbura apo të fshira aksidentalisht. Aplikacioni Time Machine ofron të njëjtin funksion tek përdoruesit e Mac. Posedon dy porte për USB dhe një port për Gigabit Ethernet, ku ju mundëson lidhjen e rrjetit. Ka kapacitet prej 8 TB.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
10718037845880
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
232
Gjerësia [mm]:
170
Kapaciteti i HDD-së:
3.5-SATA
Kapaciteti i HDD-së (total) [GB]:
8 000
Kodi i prodhuesit:
WDBNFA0080KBK-EESN
Lartësia [mm]:
192
Lloji:
Tavolinë
Numri i hard disqeve :
4
Numri i porteve Ethernet:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Numri i sloteve HDD:
4
Për tu përdorur në:
Kompani
Përfshirë edhe HDD:
Prodhuesi:
Western Digital
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com
USB 3.0:

Bashkangjitja Server WD My Cloud PR4100 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE