Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Ftofëse Noctua NH-L9x65 për procesorë, 92 mm

Kodi i produktit:
184734
Drita e pasme:
Jo
Niveli i zhurmës (dB):
23,6
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, AMD FM2+, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 2011, Intel 2011-3
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
2 500

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
57.50 
Ju kurseni : 6.00   (10%)
51.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.29 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Ftofësja Noctua NH-L9x65 është e dizajnuar për procesorë të shtëpizave të vogla dhe HTPC. Një pjesë e madhe e saj përbëhet nga alumini. Përmban në vete një ftohëse të diametrit 92 mm, bërthamën prej bakrit dhe dy gypave të montuara në pjesë pasive, të cilat transmetojnë nxehjen në të. Shpejtësia e ftofëses prej 92 mm është 2500 rrotullime për minutë, nivel të zhurmës 23.6 db dhe rrjedhje të ajrit 57.5. Përveç kësaj, mban hapësirë edhe për integrimin e një ftofëse tjetër me diametër 92 mm. Konfigurimi i ftofëses bëhet përmes PWM, e cila gjendet tek pllakëza amë. Pjesa pasive ka kapacitet për mbajtjen e nxehtësisë në volum të lartë, që e bën ideale për çdo procesor modern. Përkrah këto lloje të socket: AMD AM2, AM2 + AMD, AMD AM3 AMD AM3 +, FM1 AMD, AMD FM2, FM2 + AMD, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 2011 dhe Intel 2011-3. Ka dimensione prej 95 x 65 x 95 mm, me peshë prej 413 g.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drita e pasme:
Jo
EAN:
4716123315629
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
NH-L9x65
Kontroll i shpejtësisë:
Manual
Lansuar:
4 Shkurt 2016
Lartësia e ftohësit [mm]:
65
Lidhës:
4pin (PWM)
Lloji:
Alumin, bakër
Lloji i ftohësit:
Aktiv
Madhësia e ventilatorit:
92 x 92
Niveli i zhurmës (dB):
23,6
Përmasat:
95 x 51 x 95
Përmasat [mm]:
95 x 65 x 95
Pesha (g):
413
Prodhuesi:
Noctua
Shpejtësia e ajrit (CFM):
57,5
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
2 500
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, AMD FM2+, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 2011, Intel 2011-3
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Ueb-i i prodhuesit:
Noctua.at

Bashkangjitja Ftofëse Noctua NH-L9x65 për procesorë edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE