Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Ftohëse Noctua NH-U14S për procesorë, 140 mm

Kodi i produktit:
126809
Drita e pasme:
Jo
Niveli i zhurmës (dB):
24,6
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
180
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 2011
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
1 500

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
75.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 6.29 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Ftohësja Noctua NH-U14S është e dizajnuar për procesorë, ku pjesa e madhe e saj përbëhet nga alumini. Përmban në vete një ftohëse të diametrit 140 mm, bërthamën prej bakrit dhe gjashtë gypave të montuara në pjesë pasive, të cilat transmetojnë nxehjen në të. Shpejtësia e ftohëses prej 120 mm është 1500 rrotullime për minutë dhe nivel të zhurmës 24.6 db. Konfigurimi i ftofëses bëhet përmes PWM, e cila gjendet tek pllakëza amë. Përkrahë këto lloje të socket: AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 2011. Ka dimensione prej 150 x 165 x 78 mm, me peshë prej 935 g.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drita e pasme:
Jo
EAN:
4716123314950
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
NH-U14S
Kontroll i shpejtësisë:
Auto
Lansuar:
17 Prill 2013
Lartësia e ftohësit [mm]:
165
Lidhës:
4pin (PWM)
Lloji:
Alumin, bakër, nikel
Lloji i ftohësit:
Aktiv
Madhësia e ventilatorit:
140 x 140
Niveli i zhurmës (dB):
24,6
Përmasat:
150 x 165 x 52
Përmasat [mm]:
150 x 165 x 78
Pesha (g):
935
Prodhuesi:
Noctua
Shpejtësia e ajrit (CFM):
82.5
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
1 500
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 2011
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
180
Ueb-i i prodhuesit:
Noctua.at

Bashkangjitja Ftohëse Noctua NH-U14S për procesorë edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE