Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Ftofës Noctua NH-D15S për procesor, 140 mm

Kodi i produktit:
172591
Drita e pasme:
Jo
Niveli i zhurmës (dB):
24,6
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, AMD FM2+, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 2011, Intel 2011-3, Intel 2066
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
1 500

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
95.50 
Ju kurseni : 8.00   (8%)
87.50 € * Përfshirë TVSH-në
8% Zbritje
Vetëm 3
Disponueshmëria:
3 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 7.29 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Ftofësja Noctua NH-D15S është e dizajnuar për procesorë, ku një pjesë e madhe e saj përbëhet nga alumini. Përmban në vete një ftohëse të diametrit 140 mm, bërthamën prej bakrit dhe katër gypa dopio të montuar në pjesë pasive, të cilat transmetojnë nxehjen në të. Shpejtësia e ftohëseve prej 140 mm është 1500 rrotullime për minutë dhe nivel të zhurmës 24.6 db. Pjesa pasive ka kapacitet për mbajtjen e nxehtësisë në volum të lartë. Përkrah këto lloje të socket: AMD AM2, AM2 + AMD, AMD AM3 AMD AM3 +, FM1 AMD, AMD FM2, FM2 + AMD, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 2011 dhe Intel 2011-3. Ka peshë prej 1,150 g.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drita e pasme:
Jo
EAN:
4716123315681
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
NH-D15S
Kontroll i shpejtësisë:
Auto
Lartësia e ftohësit [mm]:
160
Lidhës:
4pin (PWM)
Lloji:
Alumin, bakër
Lloji i ftohësit:
Aktiv
Madhësia e ventilatorit:
140 x 150
Mundësi e instalimit të RAM:
Niveli i zhurmës (dB):
24,6
Përmasat:
150 x 160 x 135
Përmasat [mm]:
150 x 165 x 135
Pesha (g):
1 150
Prodhuesi:
Noctua
Shpejtësia e ajrit (CFM):
82.5
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
1 500
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, AMD FM2+, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 2011, Intel 2011-3, Intel 2066
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Ueb-i i prodhuesit:
Noctua.at

Bashkangjitja Ftofës Noctua NH-D15S për procesor edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE