Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartë grafike MSI Geforce RTX 3070 Gaming Z Trio Z, 8GB, LHR

Kodi i produktit:
285856xtg
Burimi i rekomanduar i energjisë W:
650
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,299.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 108.29 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim! Garanconi i produktit nuk është i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Kjo është një kartelë grafike për lojëra me performancë të lartë. Kartela përdorë një slot PCIe 4.0 (e përputhshme edhe me PCIe 3.0) për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdorë arkitekturën Ampere. Ka një frekuencë deri në 1845 MHz. Memoria 8 gigabajt GDDR6 me shpejtësi 14 Gb / s. Bus 256-bitësh. Kartela ofron lidhës 1x HDMI 2.1 dhe 3x DisplayPort 1.4 me një rezolucion maksimal prej 7680x4320. Poashtu është e pajisur me lidhës 2x 8-pinc. Nga teknologjitë dhe programet e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.6, DirectX 12, përshpejtim DLSS AI, GeForce Experience, Game Ready drivers, VR, NVIDIA G-Sync, NVIDIA Ansel dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Burimi i rekomanduar i energjisë W:
650
Çip grafik:
GeForce RTX 3070
Drita e pasme:
EAN:
4719072825744
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
3-Slot
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
240
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës m:
323
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
RTX 3070 GAMING Z TRIO
LHR:
Lidhës:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.1 (1x)
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri:
5 888
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
8
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 845
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE