Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Procesor Intel Core i7-5820K

Kodi i produktit:
158564
EAN:
5032037065702
Numri i bërthamave:
6
Teknologjia (nm):
22
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Slot:
Socket 2011-v3

Si të porosisim në Gjirafa50?

353.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
(1 artikull)
Transporti:
48 orë
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 29.46 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Intel është kompani e cila nuk ka nevojë të prezantohet pasi ajo për shumë vite ka prodhuar çipa dhe procesorë të kualitetit të lartë. Intel Core i7 5820K është një anëtar tjetër i familjes së këtyre procesorëve. Procesori është i projektuar për pllakat amë me prizën e re LGA 2011-V3. Arkitektura e re e procesorit Haswell-E ofron një rritje të performancës së procesorit, e cila kalon në një proces të prodhimit prej 22nm duke përdorur një transistor tre dimensional me tre porte. Teknologjia Intel Turbo Boost 2 automatikisht mund ta rris frekuencën e bërthamës së procesorit dhe fuqinë e llogaritjes nga ana e tij. Procesori ka 6 bërthama me përkrahje për HyperThreading, ndërsa secila bërthamë e tij punon me frekuencë prej 3.3 GHz. Ashtu si gjenerata paraprake e procesorëve Intel Core i7, në këtë procesor është i integruar një kontroller i memories direkt në çip.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
5032037065702
Emri i kodit:
Haswell-E
Frekuenca Bus [MHz]:
5 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3 300
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Jo
Ka mbështetje për Chipset:
Intel C612, Intel X99
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
192
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1 536
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
15 360
Kodi i prodhuesit:
BX80648I75820K
Lansuar:
30 Gusht 2014
Numri i bërthamave:
6
Numri i lidhjeve (threads):
12
Numri i modelit:
Core i7
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë, HyperThreading
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 2011-v3
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Teknologjia (nm):
22
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i7-5820K edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE