Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Xeon Silver 4208

Kodi i produktit:
259960
Emri i kodit:
Skylake
Numri i modelit:
Xeon
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
85
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

481.50 
Ju kurseni : 18.00   (4%)
463.50 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 38.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Për shumë vite, kompania ka prodhuar disa nga çipet dhe përpunuesit më të mirë në treg. Xeon Silver Series përpunuesit ofrojnë performancën e nevojshme, shpejtësinë e përmirësuar të memories dhe efikasitetin e energjisë. Performanca e tyre është ideale për qendrat e të dhënave bazë kompjuterike, rrjetet dhe ruajtjen. Është një procesor i fuqishëm i shkallëzuar për serverat. Socket LGA 3647. Ofron 8 bërthama fizike (16 fije). Frekuenca e saj është 2.1 GHz dhe 3.2 GHz në Turbo mode. Ofron një cache prej 11 MB. Ai mbështet kujtesën DDR4 me deri në 2400 MHz. Sigurisht që ka mbështetje për PCI-Express 3.0. TDP e prodhuesit është 85 W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Emri i kodit:
Skylake
Frekuenca operuese [MHz]:
2100
Frekuenca Turbo [MHz]:
3200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
11 264
Kodi:
BX806954208
Lansuar:
26. 4. 2019
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i lidhjeve (threads):
16
Numri i modelit:
Xeon
Pajisje speciale:
Procesim automatik, HyperThreading
Prizë:
Slot 3647
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
85
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Xeon Silver 4208 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE